xHydra İle SSH Şifresi Kırma ( Hacking )

xHydra İle SSH Şifresi Nasil Kırılır ?

Bildiğiniz üzeri Hydra deneme yanılma kısacası sözlük saldırısı diyebiliriz. Pek bu yöntem ile nasil saldırı gerçekleşiyor ?

Adım 1 : İlk olarak bir wordliste ihtiyacımız var .Wordlist oluşturmak içi komut satırı açıyoruz ve aşağıdaki görseldeki gibi yazıyoruz. Tabikide sayıları ve ismi değiştiriyoruz siz nasil istiyorsanız ona göre belirliyorsunuz. Ve wordlistimiz oluşuyor.
Adım 2 : Şimdi ise " Application > Passwords Attack > Online Attack > hydra-gtx " uygulamasına tıklıyoruz.
Adım 3 : Şimdi ise arayüzümüz açıldı . Burda " Single Target " bölümüne hedef ip'sini yazıyoruz , eğer birden fazla ip adresine attack yapacaksan bir txt dosyasının içerisine ip adreslerini yazarak " Target List " kısmından seçebiliriz. Port kısmında ssh portunu yazıyoruz , fakat ben yazmadım bu şekildede çalışıyor ama yazmakta fayda var tabikide . Protocol kısmından hangi servis ise onu seçiyoruz . Ve " Use SSL " Show Attempts " " Be Verbose " seçeneklerine tıklıyoruz.
Adım 4 : Şimdi ise Password bölümüne geliyoruz . Burda ise user name bölümüne istiyorsanız kullanıcı adını yazıyorsunuz veya birden çok kullanıcı adı istiyorsanız " Username list " bölümünü seçiyorsunuz . Password bölümü ise gene aynı bir şifre denmek istiyorsanız şifreyi yazıyorsunuz . Eğer birden fazla denem istiyorsanız " Password List " bölmünü seçerek wordlistinizi seçiyorsunuz. Ve son olarak en alltaki tik'leri seçiyoruz. Seçmemizin sebebi şansımızı bir kademe daha arttırıyor , yani birkez denedi olmadı birkez daha deniyor . 
Adım 5 : Şimdi ise saldırı işlemini başlatmak için " Start " sekmesinden en alttaki " Start " butonuna tıklıyoruz , ve saldırı işlemi başlıyor.
Adım 6 : Ve gördüğünüz gibi saldırı işlemi bitti bize user name ve passwordu gösterdi :)
Güvenli Günler ,

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Hydra İle BruteForce Attack Yaparak Nasil Hotmail/Gmail/Yahoo Şifreleri Kırılır ( Hacking )

MS17-010 Zafiyetiden Faydalanarak Domain Controller Ele Geçirme

Sızma Testi Senaryosu - Bölüm 1